Байерн сложи край на поредица от 2 загуби в Бундеслигата, за да отложи празнуването на титлата на Байер Леверкузен
AP News | 2024-04-13 | 17:56:19

БЕРЛИН (AP) — Рафаел Герейро и Томас Мюлер уволниха Байерн Мюнхен до победа с 2-0 над застрашения от изпадане Кьолн в събота, забавяйки Байер Леверкузен празнува титлата в Бундеслигата за още един ден.

Поражение на Байерн, съчетано със загуба на третия Щутгарт от Айнтрахт Франкфурт в късния мач, щяха да дадат на Леверкузен шампионската титла. Но победата на Байерн означава, че Леверкузен може да спечели първата си титла в Бундеслигата самостоятелно в неделя, когато е домакин на Вердер Бремен.

Байерн, който завърши наравно с Арсенал 2-2 в първия четвъртфинален мач от Шампионската лига през Лондон във вторник сложи край на серията си от два загубени мача в Бундеслигата.

Гостуващият Кьолн имаше два големи шанса в началото, преди Хари Кейн да нанесе удар от вътрешната страна на гредата и да принуди спасява Марвин Швебе. Матис Тел удари гредата преди почивката.

Крилото на Байерн Кингсли Коман трябваше да напусне контузен малко след това, удар за гостуването на Арсенал в сряда, след което Герейро най-накрая излезе от безизходицата с добър удар в далечната греда в 65-та минута.

Мюлер подпечата победата при контраатака в добавеното време.

Това намали преднината на Леверкузен до 13 точки, въпреки че отборът на Шаби Алонсо се нуждае само от още една победа от последните си шест мача, за да вземе титлата.

Лайпциг защити четвъртото място от Дортмунд, като победи гостуващия Волфсбург с 3-0. Само първите четири са сигурни за класиране в Шампионската лига.

Два гола на Марсел Сабицер през първото полувреме бяха достатъчни за Дортмунд да победи Борусия Мьонхенгладбах с 2-1 като гост. Карим Адейеми от Дортмунд беше изгонен за втори жълт картон в 55-ата. Те останаха зад Лайпциг по голова разлика.

Първият старт на героя от Кот д'Ивоар Себастиен Халер за Дортмунд след спечелването на Купата на Африканските нации продължи само осем минути. Халер отбеляза при загубата на Дортмунд с 2-1 от Атлетико Мадрид в първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига, но се превърна в съмнение за реванша.

Също така защитникът на Бохум Кевен Шлотербек отбеляза и двата гола при равенството 1-1 с Хайденхайм. Автоголът на Шлотербек даде преднина на гостите в 81-ата минута, но той се изкупи с изравнителния гол в последната минута.

Това беше достатъчно, за да спре Бохум да изпадне в зоната на изпадащите, където Майнц остана въпреки 4-1 победа над Хофенхайм.